eshop muj-kompas.cz


Deprese a příznaky


napsal: kolektiv Mindsoft

Deprese se stává novodobou civilizační chorobou, která za několik let svým významem předstihne tolik obávanou rakovinu nebo AIDS. Většina z nás si nedokáže představit, co vlastně pojem deprese znamená, a hlavně jaké jsou příznaky deprese.

 

Co to vlastně deprese je?

Depresí dnes trpí milióny lidí po celém světě. Dnešní medicína léčí pouze následky depresivních stavů, málokdo se však zabývá skutečnou příčinou deprese. Ta se dá vyléčit bez léků pomocí odborného životního koučinku . Léky sice způsobují přechodné „utišení“ deprese, avšak je to jako s plevelem – pokud jej nevytrháte s kořínky, dříve či později vám stejně naroste znovu. Pokud se tedy dnes necítíte v pohodě, nemusíte se ihned obávat, že jste nemocní. Já osobně mám pro depresi následující definici:

Příčinou deprese je rozdíl mezi způsobem života, kterým chci žít a způsobem života, kterým žiji.

To znamená, čím více se odchyluji od svých tužeb, tím více mě vlastní psychika alarmuje na poplach. Více o příčinách deprese si můžete přečíst v komentáři pana Kaliny v článku Deprese – vznik a příčiny

 

Jaké jsou tedy příznaky deprese?

Příznak deprese # 1 – Nechutenství

Pokud dlouhodobě nemáte chuť k jídlu, může to být příznak depresivního stavu. Pokud je vaše tělo v pořádku, má přirozenou potřebu získávat energii z jídla a pití.

 

Příznak deprese # 2 – Orientace na minulost a budoucnost

Lidé, kteří nejsou spokojeni v přítomnosti, mají často tendenci hodnotit chyby z minulosti a také se strachovat, co přijde v budoucnosti. Pokud v přítomnosti žijete podle svých představ, nepotřebujete neustále hloubat nad minulostí ani budoucností.

 

Příznak deprese # 3 – Nezájem o sebe

Lidé, kteří trpí depresí, mají ve většině případů malý zájem o vlastní osobu. Nesportují, nejedí zdravě, nestarají se o své tělo. To vyvěrá z nízkého sebepřijetí, které bývá častou příčinou deprese.

 

Příznak deprese # 4 – Závislost na počasí

Jedinci, kterým se nálada řídí podle počasí, nebývají stabilní osobností a mají sklony k depresi. Všem známá podzimní deprese je toho jasným příkladem.

 

Příznak deprese # 5 – Nepravidelný spánkový rytmus 

Lidé, kteří trpí nepříjemnými myšlenkami, často spí více než potřebují a nemají vyrovnaný spánkový rytmus. Dá se říci, že chtějí depresi „zaspat“ a ranní vstávání je pro ně velice náročné.

 

Příznak deprese # 6 – Agresivita a sklony k sebevraždě

V případě dlouhotrvající či těžké deprese má jedinec sklony k agresivitě a také má sebevražedné myšlenky. V tomto případě je nutné vyhledat odbornou pomoc.

 

Příznak deprese # 7 – Nezájem o pracovní dění

V případě, že je jedinec těžce pracovně vytížený a neumí relaxovat, může u něj nastat syndrom vyhoření. Ten je předstupněm depresivních stavů, ve kterých se jedinec nezajímá o jemu svěřené úkoly a jednoduše jej netěší práce.

 

Příznak deprese #8 – Sebelítost

Pokud se neustále litujete a zároveň obviňujete okolí ze svého vlastního neštěstí, pravděpodobně neprožíváte veselé období.

Důležitým faktem na depresi není ani tak její klasifikace jako její řešení. Jednoduše, v případě, že se necítíte šťastni a trápí vás nepříjemné myšlenky , je nutné s tímto stavem něco dělat. Prášky však, dle mého názoru, nejsou dobrou cestou. Jde jen o to, změnit své myšlení a následně svůj život. Můžete to učinit se zkušeným koučem pomocí patentované metody Emočních rovnic a dosáhnout tak dobrého pocitu zdravou a přirozenou cestou.

Přečtěte si také:

Změňte pohled na slovo deprese

Stáhni si PDF verzi

Sdílet na Facebooku

Doporučujeme:  Muj-kompas.cz | CD Time management | CD o výchově dětí | DVD o talentu | DVD o dobrém pocitu | Životní partner | DVD finance | Jak zbohatnout | | Dobrý pocit | Léčba deprese | Partnerske vztahy | Emocni-rovnice.cz
Copyright © 2013  MindSoft s.r.o. Ochrana osobních údajů | RSS